• 30.8.2024

Týká se dětí, které nově nastupují do naší mateřské školy a nemají žádnou zkušenost být samostatně bez rodičů:

Rodiče znají své dítě ze všech nejlépe, a proto je jen na nich, aby zvážili jak nejlépe ho připravit na tuto velkou životní změnu. Pro některé malé "školáčky" to bude snažší, pro jiné složitější. Ale dá se to zvládnout. Možní to bude vyžadovat jen více času a trpělivosti. Nakonec i pro mnohé dospělé není úplně lehké zvyknout si na nové prostředí a změny.

Adaptační doba je umožněna individuálně a s ohledem na možnosti rodičů a jejich dítěte.